Hírek
2017. Március 26. 13:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Üvegszilánkot találtak egy Magyarországon is forgalmazott gombakonzervben
Üvegszilánkot talált egy németországi vásárló a LaoGanMa márkájú, chiliolajban tartósított gombakonzervben, a termékből Magyarországra is került,
ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) arra kéri a vásárlókat, hogy a konzerveket vigyék vissza a vásárlás helyére.
A Nébih honlapján tette közzé, hogy az Európai Unió tagállamait annak élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén (RASFF) keresztül értesítették a kockázatról, miután a termékben üvegszilánkot találtak.
A kínai szállítmány egy holland vállalkozáson keresztül érkezett az unióba, és a holland közvetítőn keresztül Magyarországra is szállítottak a termékből. A LaoGanMa márkájú, 210 grammos üvegkonzerv chiliolajban tartósított gomba január 13-án érkezett Magyarországra.
A Nébih arra kéri a vásárlókat, hogy ellenőrizzék a január 13-a után vásárolt termékeket. Akinek van ilyen terméke, semmiképp se fogyassza el, hanem vigye vissza a vásárlás helyére - szólított fel a hivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld
NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során
Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.
2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld
Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt
Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
