Hírek
2017. Október 02. 05:18, hétfő |
Helyi sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Újra birtokba vették a megújult Csónakázó-tavat a sárkányhajók
Szombaton 46 csapat versenyzett a Csónakázó-tavon a 12. Székesfehérvári Sárkányhajó Fesztiválon.
Minden legénységnek egy időmérő futamban kellett részt vennie és az itt kialakult idősorrend alapján folytatódott a verseny a döntőkkel.
Az idősorrend alapján a legénységek, a nevezések számától függően különböző „dimenzióba” kerülnek, amelyek külön versenyeznek egymással és külön kerülnek értékelésre.

A versenyt Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok, Járosi Péter a Magyar Sárkányhajó Szövetség elnöke és id. Sziklenka László örökös tiszteletbeli elnök közösen nyitotta meg a Csónakázó-tó partján.

Pénteken a diákok ismerkedtek a sárkányhajózással és az iskolások alig több mint egy óra alatt elsajátították az alapokat és egymás között versenyeztek. Éppen ez teszi nagyszerűvé a sportágat, hogy rövid gyakorlás után hasonló képességű csapatok versenyezhetnek egymással úgy, hogy nem kell különösebb előképzettség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
2026. Április 12. 08:12, vasárnap | Életmód
Csaknem háromszázezren látták eddig a Magyar menyegzőt
Összesen csaknem háromszázezer nézőt vonzott eddig a Káel Csaba Magyar menyegző című filmje, amelyet Magyarországon több mint kétszázezren, a határon túl pedig kilencvenezren láttak eddig.
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
