Hírek
2019. Május 17. 17:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Továbbra sincs egyezség az otthoni pálinkafőzés adómentességéről
Továbbra sincs egyezség az otthoni pálinkafőzés adómentességéről, noha azzal a tagállamok többsége egyetért - mondta Varga Mihály az uniós pénzügyminiszterek brüsszeli tanácskozását (Ecofin) követően.
A Pénzügyminisztérium (PM) pénteki közleménye szerint Magyarország az egyeztetésen támogatta azt a javaslatot, amely adómentességet biztosít a még el nem döntött éves küszöbértékig mind az otthoni, mind a bérfőzdei előállításra. Az előterjesztést azonban néhány tagállam nem támogatta, így egyelőre ez a szabály nem alkalmazható - írták.
A tárcavezető felidézte, hogy a kormány 2010-ben tette adómentessé a pálinkafőzést, Brüsszel azonban kötelezettségszegési eljárást indított miatta. Magyarország 2015-ben nagyon kedvezményes szabályokat harcolt ki, jelenleg minimális közteher megfizetése mellett lehet otthon pálinkát főzni - tette hozzá.
Varga Mihály elmondta azt is, hogy a tagállamok szakminiszterei a végleges áfa-rendszerre vonatkozó tárgyalások felgyorsításáról is egyeztettek. Az EU-n belüli kereskedelmi szabályok rendszerszintű csalásra adnak lehetőséget, az Európai Bizottság által felvázolt javaslat azonban nem alkalmas ezek kiküszöbölésére, ráadásul a közösségi exportban tevékenykedő vállalkozások adminisztratív és pénzügyi terheit is jelentősen megnövelné. Ezen túlmenően az adott tagállamot megillető áfa-bevételek egy részének beszedését más uniós ország adóhatóságának feladatává tenné, így az országok kiszolgáltatottá válhatnak egymás irányába - hangsúlyozta a pénzügyminiszter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld
NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során
Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.
2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld
Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt
Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
