Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2017. Augusztus 01. 15:19, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség

Rokon igazolványával akart bejutni a börtönbe

Rokon igazolványával akart bejutni a börtönbe

Közokirat-hamisítás bűntette miatt vádat emelt egy 42 éves kecskeméti nővel szemben a Kalocsai Járási Ügyészség. A vádlott április 23-án rokonától kölcsönkért személyi igazolvánnyal akart bejutni a kalocsai börtönbe.

A 42 éves kecskeméti nő április 23-án délelőtt a Kalocsai Fegyház és Börtönben jogerős szabadságvesztés büntetését töltő férfi rokonát akarta meglátogatni, azonban észrevette, hogy személyi igazolványát nem vitte magával. Azért, hogy a beszélőn mégis részt vehessen, elkérte, majd a bv intézetbe bejutás érdekében fel is használta a szintén kapcsolattartói jogosultsággal rendelkező női rokona érvényes személyi igazolványát.

A beléptetéskor a nő azonnal lelepleződött, így szándéka ellenére mégsem jutott be az intézetbe.

Az ügyészség a nőt közokirat-hamisítás bűntettével vádolja és a bűncselekmény elkövetését beismerő nővel szemben közérdekű munka kiszabását indítványozza.

A büntetett előéletű vádlott bűnösségéről a Kalocsai Járásbíróság tárgyalás mellőzésével fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.