Hírek
2011. December 06. 07:45, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu
Hiába tervezik, nem jönnek világra a babák
Annak ellenére, hogy akár két-három gyermeket is terveznek a magyar fiatalok, rendre egy születik meg a kívánt utódokból.
Mondta Kopp Mária orvos, pszichológus, a Magatartás-tudományi Intézet tudományos igazgatóhelyettese a Magyar Nemzetnek adott interjúban.
Az orvos arra is felhívta a figyelmet, hogy a jó házasság és a gyermekek nemcsak boldogságot szereznek, de komoly szerepet játszanak az egészségmegõrzésben is. A professzor úgy véli, az utolsó percben vagyunk, hogy megfordítsuk a negatív tendenciát.
Kopp Mária emlékeztetett rá, a társadalom az 1990-es évek kezdetén átalakult, párhuzamosan a versenyszféra létrejöttével. Ekkor megcsappant a születésszám, mivel az ebben a szférában dolgozóknak komoly hátrányokat jelentett a gyermekvállalás. Magyarországon 1980-ban volt utoljára pozitív a népesedési helyzet. Azóta folyamatosan csökkenésről beszélhetünk, kivéve az 1998 és 2002 közötti időszakot, amikor csökkent a negatív tendencia, de növekedés akkor sem történt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
