Hírek
2022. Augusztus 23. 18:16, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Hamisított állatútlevelekkel akartak kutyákat behozni Beregsuránynál

Néhány nap alatt többször próbáltak meg hamisított állatútlevelekkel kutyákat behozni Ukrajnából Magyarországra a beregsurányi határállomáson
- tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei adó- és vámigazgatóságának szóvivője kedden az MTI-t.
Simon-Fodor Henriett közölte: a pénzügyőrök egy férfit ellenőriztek, aki három kutyával érkezett a határátkelőre, az állatok okmányaiban azonban hő hatására eltűntek a kézírással bejegyzett adatok.
Kicsivel később ugyanez az eset ismétlődött meg egy másik ember három kutyájának állatútlevelével is, újabb néhány napra rá pedig újabb két kutya állatútlevele akadt fenn az ellenőrzésen - ismertette.
A NAV az állatokat és gazdáikat feljelentéssel együtt átadta a rendőrségnek - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően