Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2012. Február 29. 07:07, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Felkészülten várja az áradást Borsod megye

Felkészülten várja az áradást Borsod megye

Végéhez közelednek a védmű-kivitelezési munkálatok a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Hernádkak községben – közölte a projekt kommunikációs munkatársa az MTI-vel kedden.

Vass Nóra elmondta: tavaszra biztonságban lesz az 764 ember is, akit eddig a leginkább fenyegetett az árvíz.

Az árvízvédelmi munkák határidőre, március 19-ére befejeződnek. Már készen van a földtöltés, a vasbeton támfal, befejezték a rézsű humuszolását, felépültek a műtárgyak. Hátra van még a gáttartozékok elhelyezése, a földgát füvesítése, a tereprendezés és az átadás-átvételi próba.

A fejlesztés eredménye egy 894 méter hosszú védmű. A beruházás – az Európai Unió támogatásával, a kohéziós alap társfinanszírozásával – csaknem 273 millió forintból valósult meg.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra