Hírek
2011. November 23. 15:47, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A túl sok és a kevés só is árthat a szívnek
Annak ellenére, hogy napjainkban a túl sok só fogyasztása okozza a legtöbb problémát, a kutatók felhívják a figyelmet arra, hogy egyes esetekben a túl kevés só is egészségügyi gondokat okozhat.
Elmondásuk szerint ugyanis a cukorbetegek és a szívbetegek esetében a só megvonása majdnem olyan veszélyes lehet, mint a sófogyasztás túlzásba vitele.
Jelenleg naponta az emberek akár 6000-7000 milligramm sót is elfogyasztanak, ami az ajánlott mennyiség (3000 milligramm) kétszerese. A szakemberek szerint ezt a hatalmas mennyiséget mindenképpen csökkenteni kellene, aki azonban már most is betartja a normál határértéket, az ne csökkentse tovább a sóadagját - írja a Journal of the American Medical Association.
Ezt támasztják alá a legújabb kutatások is, amelyek során olyan embereket vizsgáltak, akik az ajánlottnál több vagy kevesebb sót fogyasztottak. A túl sok só az adatok szerint növelte a szívbetegségek, a stroke, a szívinfarktus és a szívelégtelenség miatti halálozás esélyét. Ugyanakkor a túl kevés só elfogyasztása is növelte annak az esélyét, hogy valaki szívelégtelenségben vagy szívbetegségben haljon meg.
A szakértők szerint utóbbi jelenség oka, hogy a ma élő lakosság már alapvetően nagyobb eséllyel lesz szívbeteg, mint a korábbi generációk, éppen ezért óvatosan kell bánni a sómegvonással is. Különösen azoknak kell odafigyelniük a normál sóbevitelre, akik szívbetegek, vesebetegek, cukorbetegek vagy túl magas a vérnyomásuk.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
