Hírek
2012. Március 28. 07:13, szerda |
Belföld
Forrás: mno / MTI
A számlákon is érződni fog, hogy nagyon hideg volt
Az idei rendkívüli februári hideg miatt az áprilisi távhőszámlákon szereplő hődíjak átlagosan 15-20 százalékkal magasabbak az ilyenkor szokásosnál.
A Budapesti Távhőszolgáltató (Főtáv) Zrt. keddi tájékoztatása szerint az egyéni adottságoktól függően nagyobb, esetenként akár 25 százalékos eltérések is lehetnek a megszokott összegű számlákhoz képest.
A közlemény szerint a havi átlaghőmérséklet 1 Celsius-fokos eltérése havi szinten akár 700-1400 forintos változást jelenthet a számlákban. Kivételt jelentenek azok a fogyasztók, akik az egész évi egyenletes elosztású díjfizetést választották, esetükben eloszlik a számlákon a kiugróan magas vagy alacsony hődíj miatti nagy különbség.
A többség azonban a február havi hőfogyasztás alapján fizet, ezért fordulhat elő, hogy a megszokottnál melegebb időjárási körülmények között a díjfizetők a szokásosnál magasabb összegű számlát kapnak – közölte a Főtáv.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
2026. Május 27. 08:00, szerda | Belföld
Fidesz: nem támogatjuk, hogy az Országgyűlést koncepciós eljárások színterévé változtassák
2026. Május 27. 07:10, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
Amikor az ország bajban van, legyen a közös jelszavunk az önmérséklet! - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben napirend előtt.
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
