Hírek
2011. Szeptember 01. 14:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A magyar nyelv és a magyar könyv ünnepe a Budai várban
Szeptember első hétvégéjén a Budavári Önkormányzat és a Litea Könyvszalon ismét megrendezi a Magyar Nyelv és a Magyar Könyv Ünnepét a Budai Várban.
Szeptember 2-3-4 között gazdag kulturális program és mintegy 30 könyvkiadó portékája várja a látogatókat a Szentháromság téren, a Szent István szobor lábánál. A rendezvény fővédnöke dr. Schmitt Pál köztársasági elnök.
A rendezvény ünnepélyes megnyitója: 2011. szeptember 2. 16.00
A rendezvényt megnyitja: L. Simon László, az Országgyűlés Kulturális és Sajtóbizottságának elnöke
Köszöntőt mond: dr. Nagy Gábor Tamás polgármester
A három napos kulturális programsorozat keretében mintegy 30 kiadó hozza el kiadványait és mutatja be szerzőit. A közönség olyan neves alkotókkal találkozhat, mint Jókai Anna, Jankovics Marcell, Bogár László, Szigethy Gábor, Lackfi János.
A színpadon gyermekprogramok, folklór- és táncbemutatók, könyvbemutatók és koncertek váltakoznak. Fellép mások mellett a Kormorán Memory Band, Tolcsvay Béla és Nemcsák Károly, Jamie Winchester és zenekara, a Kávészünet Együttes, Gryllus Vilmos, Hot Jazz Band. A Phyteas Kiadó felajánlásának köszönhetően ismét lesz óriás-kifestő.
Az idei rendezvényen bemutatkozik Zoboralja, a Kárpát-medence legészakibb, még összefüggő magyar nyelvszigete, a Zoborvidéket alkotó 13 Árpád-kori település, amelyek „fővárosa” Gímes, vagy más írásmóddal Ghymes község. Pénteken a Kolonyi Gyöngykoszoró folklórcsoport Szentiványi népdalokat, lakodalmas részleteket ad elő, a Zobor Hangja Vegyeskar pedig népdalfeldolgozásokat és egyházi műveket mutat be. Szombaton zsérei és a gímesi hagyományőrző csoportok tollfosztást és lakodalmast, valamint zoboraljai dalokat és prózát mutatnak be.
A belépés valamennyi rendezvényre ingyenes.
OrientPess Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld
NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során
Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.
2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld
Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt
Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
