Hírek
2019. Augusztus 07. 07:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Zsarolóvírusra figyelmeztet a kiberbiztonsági szakértő
A mobiltelefon névlistáján szereplőknek adathalász SMS-t küldő zsarolóvírusra figyelmeztetett az M1 csatorna keddi műsorában Krasznay Csaba kiberbiztonsági szakértő.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója kiemelte: vírusra utaló jel, ha valaki régen nem kapott az adott személytől SMS-t, vagy ha rossz magyarsággal van megfogalmazva az üzenet.
Megjegyezte: nemzetközi kutatások szerint okostelefonokon sokkal gyakrabban reagálnak az emberek adathalász üzenetekre, mint számítógépen, mert a telefon sokkal személyesebb eszköz, mint a számítógép.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
