Hírek
2011. Július 19. 07:21, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Visszakapják Fő terüket a szentendreiek
Napokon belül birtokba vehetik Szentendre Fő terét a városban élők és az odalátogató turisták.
A felújítási munkálatok áprilisban kezdődtek 900 millió forintos Európai Uniós támogatással. Az azóta eltelt időben felszedték a kockaköveket, helyettük újakat, tartósakat raktak le. Összesen 6000 négyzetméternyi közterületen cserélik ki a burkolatot, miközben számos jelentős városi intézménynek otthont adó épület is megújul.
Július utolsó hetére eltűnnek a szentendrei Fő teret ma még körülvevő paravánok, így a Duna-parti barokk belváros egy lépéssel közelebb kerül a teljes megújuláshoz. A rehabilitációra összesen több mint egy milliárd forintot fordíthat Szentendre, amelynek jelentős részét az Új Széchenyi Terv pályázata biztosítja. A területet hivatalosan augusztusban adják majd át egy nagyszabású ünnepségen, a Szentendre Éjjel-Nappal Nyitva Fesztivál keretében. A látogatók és a helybeliek a következő hetekben ismerkedhetnek a Fő tér új kövezetével, és kipróbálhatják annak tartósságát, járhatóságát. Az „üzempróba” után aztán elkészülhet a végső, színezett fedőréteg is.
Amíg a Fő tér ismét élettel telik meg, a munkálatok folytatódnak a belváros többi pontján. A térre vezető, kereskedőiről, éttermeiről, cukrászdáiról és kávézóiról híres Dumtsa Jenő utcában például elbontják a járdákat, és az utca közepére kerülnek a vendéglátóipari egységek teraszai. Ilyen megoldással egyébként főként nyugat-európai nagyvárosokban találkozni. A Jókai utca torkolatánál a ligetes rész is megújul; a meglévő és új fákat felhasználva kisebb liget, árnyas pihenőhely születik a város közepén.
Ugyancsak felújítják a Művészet Malomként ismert, egyedileg jegyzett műemlék épületet. Ennek belső kertjét is rendbe hozzák, sőt egy kisebb fákkal is beültethető tetőteraszt alakítanak ki, miközben a jelenleg is felújítás alatt álló Turisztikai Információs Központ épületében egy modern információs és technikai eszközökkel felszerelt turisztikai centrum talál majd otthonra.
OrientPress Hírügynökség
Kép: szentendre.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
