Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2011. Október 13. 14:13, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

Vírusos agyvelőgyulladás gyilkol Indiában

Vírusos agyvelőgyulladás gyilkol Indiában

Indiai egészségügyi tisztviselők bejelentése szerint eddig több mint 400 ember, főként gyerekek veszítették életüket az Észak-Indiában kitört encephalitis járványban.

Az orvosok szerint a helyzet elkeserítő: minden nap gyerekek halnak meg, és attól tartanak, hogy a járvány elszabadul az országban.

Az első vírusos agyvelőgyulladásos (encephalitis) esetet 1978-ban regisztrálták az országban - azóta összesen 6000 gyermek halt meg a kórházakban a betegség miatt. A mostani helyzet kifejezetten aggasztó, mivel az idei halálesetek legnagyobb része július óta történt - vagyis nagy eséllyel járványról van szó.

A tisztviselők elmondása szerint eddig több mint 400 áldozata van a kórnak, főként gyerekek, és 2300 beteg került kórházba az érintett területen, Gorakhpur környékén, Uttar Pradesh államban. Nehezíti a helyzetet az is, hogy a kór forrása pontosan nem ismert - az orvosok szennyezett vízre gyanakodnak - írja a BBC.

A legveszélyeztetettebbek a 6 hónapos és 15 év közötti gyermekek, és azok, akik a szegényebb területeken élnek. Bár a lakosság nagy része korábban kapott védőoltást encephalitis ellen, ez azonban csak az ellen a törzs ellen véd, amely szúnyogcsípéssel terjed - a mostani járványt pedig kétségkívül másik törzs okozza.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.