Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2020. Február 10. 07:49, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Villámcsapás ölt meg négy ritka hegyi gorillát Ugandában

Villámcsapás ölt meg négy ritka hegyi gorillát Ugandában

Valószínűleg villámcsapás ölt meg négy ritka hegyi gorillát, köztük egy vemhes nőstényt és egy csecsemőt Ugandában - számolt be róla a BBC hírportálja egy állatvédő szervezetre hivatkozva.

A három felnőtt nőstény és a csecsemő hím tetemét az ugandai Mgahinga Nemzeti Park területén találták meg, súlyos sérüléseik villámcsapásról tanúskodtak.

A Virunga-hegység (Greater Virunga Transboundary Collaboration) állatvédő szervezete "a faj nagy veszteségének" nevezte a négy állat pusztulását.

A világon alig több mint ezer hegyi gorilla (Gorilla beringei beringei) él már csak, védett élőhelyeik Ugandában, Ruandában és a Kongói Deokratikus Köztársaságban találhatók.

A négy elpusztult állat egy 17 tagú csoporthoz tartozott, a szakértők Hirwa-családként említették őket. A csapat tavaly kelt át Ruandából Ugandába, a Mgahinga Nemzeti Parkban élnek. A rezervátum az országok közötti határt képező Virunga-hegységben terül el.

A Hirwa-család életben maradt 13 tagját megtalálták, egészségesek.

A tetemekből vett mintákat még vizsgálják, három héten belül állapíthatják meg, mi okozta az állatok pusztulását.

A keleti gorillák fajához tartozó hegyi gorillák alfaját 2018-ban levették a súlyosan veszélyeztetett fajok listájáról, mivel az orvvadászat elleni fellépés és más szigorú vadvédelmi intézkedések eredményesek voltak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld

Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában

Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.

2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld

Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának

Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre

2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld

Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására

Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.