Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2012. Április 28. 07:01, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Velencei gasztronómiai fesztivál

Velencei gasztronómiai fesztivál

Idén ötödik alkalommal várja az érdeklődőket és a szórakozni vágyókat 2012. április 27. és május 1. között az V. Velencei-tavi Hal-, Vad-, Bor- és Pálinkafesztivál, Agárdon a városközpontban.

Velencei gasztronómiai fesztivál
[Ajánló] 2012.04.27 18:00

Idén ötödik alkalommal várja az érdeklődőket és a szórakozni vágyókat 2012. április 27. és május 1. között az V. Velencei-tavi Hal-, Vad-, Bor- és Pálinkafesztivál, Agárdon a városközpontban.

A Pálinkafesztivál egyedülálló a fesztiválok palettáján, hiszen egyszerre négy témát ölel fel és rendkívül téma-gazdag kulturális-, zenei-, és sport-program kínálatot nyújt. A szervezők büszkék arra, hogy a Velencei-tó térségében a témákhoz kapcsolódóan változatos és bőséges kínálatot tudnak bemutatni: a Velencei-tó gazdag halállományára, a környék vadvilágára, a remek eredményeket elérő bor-pincészetekre és a világhírű Agárdi Pálinkára. A fesztivál célja, hogy megmutassa a térségbe látogató vendégeknek, hogy a Velencei-tó nem csak a forró, nyári időszakban csábító turisztikai célpont, hanem egész évben remek kikapcsolódási lehetőségek tárházát tudja felvonultatni.

A FESZTIVÁLHOZ KAPCSOLÓDÓ AJÁNLATAINK
Velencei-tavi helyi termékek, ajándékok boltja nyílik Agárdon
Velencei-tavi helyi termékek, ajándékok boltja nyílik Agárdon

A Velencei-tóhoz érkező turisták a matricázott tucatkerámiák, ezüstösen csillogó gagyik és fröccsöntött szuvenírek helyett végre valódi helyi termékek, ajándéktárgyak közül válogathatnak a hiánypótló céllal, rendhagyó kezdeményezésként, Agárd központjában megnyíló kis boltban.

Rönkvár megnyitó
2012. április 27., Péntek 17:00
Agárd, Sigray u. 1.
+36/475-2445
Rönkvár megnyitó

A Gárdonyi Emlékház mellett megépült Rönkvár kalandokra és közös élményekre csábítja az óvodás és iskoláskorú gyerekeket és fiatalokat.

Pálinkafesztivál a Pálinkafőzdében
Agárd, Sreiner tanya
+36(22) 579-164
Pálinkafesztivál a Pálinkafőzdében.

Az Agárdi Pálinkafőzde az V. Velencei-tavi Hal-, Vad-, Bor- és Pálinkafesztivál keretein belül április 28-30. között 10.00 órától 19.00 óráig tart nyitva kerti programokkal .

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni