Hírek
2023. Február 08. 09:12, szerda |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Védett varjút lőttek le légpuskával az Almássy lakótelepen vagy környékén

Közterületen, légfegyverrel lőttek le egy védett vetési varjút az Almássy lakótelepen Székesfehérváron.
A Sóstó Vadvédelmi Központ feljelentést tesz az ügyben nem csak természetkárosítás, hanem garázdaság elkövetése miatt is. Kérik, hogy akinek bármilyen információja van légpuskázásról az Almássy telep környékén, az jelezze.
A légfegyver használatára vonatkozó rendelkezéseket többek között a fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm.rendelet 39.§. (3)-(5) bek. tartalmazzák:
(3) A 18. életévét be nem töltött személy csak cselekvőképes, nagykorú személy felügyelete mellett használhat festéklövő fegyvert, légfegyvert.
(4) A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren (pincelőtéren, szobai lőtéren), céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások betartása mellett, kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható.
(5) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában a kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú légfegyver, számszeríj, szigonypuska közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, közforgalmú közlekedési eszközön csak zárt tárolóeszközben birtokolható (szállítható).
A légpuskával való lövöldözés egyébként nem csak a garázdaság gyanúját vetheti fel, hanem az állatkínzásét is. (Btk. 244. §.)
A vetési varjak összetett emberi tényezők miatt kényszerültek a városba, az egyik a helytelen tájhasználat, a másik pedig a mérhetetlen mennyiségű szerves hulladék, melynek nagy része pazarlás miatt kerül ki a szemetesekbe.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 07:25, péntek | Belföld
Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség
2025. Június 27. 07:24, péntek | Életmód
Palkovics László: hamarosan elkészül Magyarország megújított MI-stratégiája
A Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM) hamarosan a kormány elé kerülhet Magyarország megújított Mesterséges Intelligencia Stratégiája
2025. Június 27. 07:23, péntek | Belföld
Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére
Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.
2025. Június 27. 07:22, péntek | Bulvár
Axiom-4 - A küldetés tagjai csatlakoztak a Nemzetközi Űrállomás legénységéhez
A Dragon űrhajó sikeres dokkolása után mintegy 2 órával, magyar idő szerint 14 óra 23 perckor az Axiom-4 küldetés tagjai, köztük Kapu Tibor magyar űrhajós csatlakozott a Nemzetközi Űrállomás személyzetéhez (ISS).