Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2023. Augusztus 04. 09:50, péntek | Kék hírek
Forrás: szekesfehervar.hu

Vasárnap Fehérvár-Fradi - készenléti rendőrök is segítik a meccs biztosítását

Vasárnap Fehérvár-Fradi - készenléti rendőrök is segítik a meccs biztosítását

Kiemelt biztonsági kockázatúnak minősítette a rendőrség a vasárnapi labdarúgó mérkőzést.

A Sóstói Stadionban a Fehérvár FC a Ferencvárost fogadja, a Készenléti Rendőrség tizenkét bevetési csoporttal készül a sporteseményre.

A focidrukkerek nagy örömére egy hete megindult a hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság. A hétvégén már a második fordulók zajlanak. Vasárnap, azaz augusztus 6-án este a Fehérvár FC a Sóstói Stadionban fogadja a Ferencváros csapatát. Tekintettel arra, hogy a találkozó kiemelt biztonsági kockázatú sportesemény, ezért a játékosok mellett erre a meccsre a rendőrök is nagy erőkkel készülnek. A mérkőzés biztosításában a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság mellett a KR is részt vesz.

Hogy a sportot kedvelő és a meccsre kilátogató vendégek minél nagyobb biztonságban érezhessék magukat, a KR Rendészeti Igazgatósága 12 bevetési csoporttal segíti a Fejér vármegyei rendőrök munkáját.

A helyi egységeken túl a sporteseményen, illetve annak környékén mintegy 150 készenléti rendőr is jelen lesz közel 30 gépkocsival.

A csapatszolgálati feladatok levezénylése érdekében a nagy létszámra tekintettel a helyszínen műveletirányító parancsnok is részt vesz a KR részéről.

A drukkereket arra kéri a hatóság, a meccsre érkezve, a focimérkőzés alatt és onnan távozva is tartsák be a rendezők és a rendőrök utasításait, hogy az esemény valóban a sport öröméről szólhasson! A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság szurkolói rendbontások megelőzésével kapcsolatban kisfilmet készített korábban, mely itt látható.

Hogy milyen feladatok hárulnak a rendőrökre egy-egy meccsbiztosítás kapcsán, arról korábban a Fehérvár Televízió készített összeállítást.

https://www.youtube.com/watch?v=7asrw7jqbbk

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek

Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában

Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

2026. Április 08. 12:00, szerda | Kék hírek

BRFK: 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök a húsvéti ünnep alatt

A rendőrök csütörtök estétől kedd reggelig 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police. hu oldalon.

2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek

Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében

Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton

2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek

Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben

A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.