Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2025. Július 25. 07:46, péntek | Külföld
Forrás: MTI

Ungváron második napja tüntetnek a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét korlátozó törvény ellen

Ungváron második napja tüntetnek a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét korlátozó törvény ellen

Körülbelül kétszázan, többségükben fiatalok, második napja tüntetnek az ungvári polgármesteri hivatal előtti Posta téren a Nemzeti Korrupcióellenes Nyomozóhivatal (NABU) és a Korrupcióellenes Különleges Ügyészség (SZAP) függetlenségét korlátozó törvény ellen, annak eltörlését követelve.

A kedd este, kijevi idő szerint 20 órakor kezdődött tüntetés kezdetén a szervező, Tetyana Matvijcsuk közéleti aktivista felhívta a demonstrálók figyelmét arra, hogy az országos tiltakozó akció, amelyhez az ungváriak is csatlakoztak, máris eredményt hozott, hiszen Volodimir Zelenszkij államfő új, a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét biztosító törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentnek.

Arra kérte a tüntetőket, hogy ne hangoztassanak hatalomellenes jelszavakat, hiszen az akció célja nem az államcsíny.

A szónok szerint a helyzet egyelőre bizonytalan, ezért "ébernek, egységesnek" kell lenniük. Háború idején a hatalom bírálatának konstruktívnak kell lennie, el kell különíteni az adott helyzetet a konkrét személytől, nem szabad általánosítani
– mondta Tetyana Matvijcsuk. Ki kell tartanunk, amíg a törvény nem elégíti ki a demokratikus többséget – tette hozzá.

Az időközben mintegy kétszáz főre duzzadt, több tíz méteres ukrán nemzeti zászlót kibontó tömeg ezt követően a NABU-t és a SZAP-ot támogató, a demokráciát és az ukrán hadsereget éltető jelszavakat skandált.

Címkék: korrupció, Ukrajna

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld

Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában

Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.

2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld

Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának

Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre

2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld

Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására

Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.