Hírek
2018. Január 29. 12:50, hétfő |
Bulvár
Forrás: mti
Újabb világsztár bandát neveztek meg a Sziget fellépői közt

Az indie rock egyik zászlóshajója, az Arctic Monkeys is fellép az idei Sziget fesztiválon. A világhírű brit csapatnak az augusztus 14-i lesz a második magyarországi koncertje.
A koncertezéstől négy évig visszavonult zenekar hosszú ideje éllovasa a Sziget kívánságlistájának. Néhány évvel ezelőtt a frontember, Alex Turner Last Shadow Puppets elnevezésű formációjával már járt a fesztiválon - szerepel az szervezők által az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményben.
Az Arctic Monkeys 2002-ben alakult, eddig öt stúdiólemezt készített és valamennyi - Whatever People Say I Am, That's What I'm Not (2006), Favourite Worst Nightmare (2007), Humbug (2009), Suck It and See (2011), AM (2013) - vezette a brit albumlistát. A csapat három alkalommal kapta a legjobb zenekar díját a Brit Awardson és kétszer is főzenekarként lépett fel a Glastonbury Fesztiválon (2007, 2013).
A 2014-ben határozatlan időre meghirdetett szünet után az Arctic Monkeys (Alex Turner - ének, gitár; Jamie Cook - gitár; Matt Helders - dob, ütőhangszerek, vokál; Nick O'Malley - basszusgitár, vokál) tavaly újra összeállt, és szeptemberben hozzáfogott egy új albumhoz is, amely a tervek szerint az idén jelenik meg. Az Arctic Monkeys pihenőre vonulása előtt 2014 nyarán fellépett a soproni VOLT Fesztiválon.
A brit sztárzenekar az augusztus 8. és 15. közötti idei Sziget negyedik bejelentett nagyszínpados főzenekara (headlinere) Kendrick Lamar, Kygo, valamint a Mumford and Sons után. Utóbbi Európában csak a Szigeten lép fel 2018-ban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 06:00, szombat | Bulvár
Október 16-án kerül a magyar mozikba Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató zenés portréfilm
Október 16-án kerül a magyar mozikba a Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilm, amely bemutatja a zenész sikereit, személyes küzdelmeit is.
2025. Október 10. 07:34, péntek | Bulvár
Tíz magyar étterem kapott idén Michelin-csillagot
Tíz magyar étterem kapott Michelin-csillagot a Michelin Guide francia étteremkalauz csütörtök esti budapesti díjátadóján.
2025. Október 08. 07:41, szerda | Bulvár
Szerencsejáték Zrt.: mesterséges intelligencia használatával készült hamis videó terjed a világhálón
A Szerencsejáték Zrt. nevével visszaélő, mesterséges intelligencia használatával készült, megtévesztő tartalmú videó biztatja játékra a nézőket a közösségi oldalakon
2025. Október 07. 07:38, kedd | Bulvár
A Quimby 35 évét ünnepli jövő márciusban az MVM Dome-ban
Megalakulása 35. születésnapját nagyszabású koncerttel ünnepli jövőre a Quimby. Az egyik legnépszerűbb hazai rockzenekar 2026. március 28-án az MVM Dome-ban lép fel.