Hírek
2017. Szeptember 27. 09:33, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Újabb drog a tiltólistán

Azonosíthatták annak az új pszichoaktív szernek a hatóanyagát, amelytől több ember rosszul lett augusztusban Budapesten, az 1-es villamos vonalának környékén - írta a Magyar Hírlap szerdán.
A CUMYL-PeGaCIone (CPGC) nevű vegyület a napokban felkerült a hasonló anyagokat összesítő szerek jegyzékébe, egyúttal használata tiltólistára került - írta a lap a Magyar Közlönyben megjelentekre hivatkozva. A CPGC feltűnése az úgynevezett C listán azt jelenti, hogy terjesztése immár büntethető.
A Magyar Hírlap szerint a CPGC-hez köthető az a négy fiatalember is, akiket súlyos, magatehetetlen állapotban szállítottak kórházba a napokban a Kőbányai úti villamosmegállóból.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.