Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2017. November 09. 09:09, csütörtök | Életmód
Forrás: mti

Tudatos fogyasztóvá kell nevelni az internetes tartalom felhasználóit is

Tudatos fogyasztóvá kell nevelni az internetes tartalom felhasználóit is

Tudatos fogyasztóvá kell nevelni az internetes tartalom felhasználóit is - hangsúlyozta Horváth Péter, a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) munkacsoportvezetője csütörtökön az M1 aktuális csatornán.

Kifejtette: bár nem könnyű, de fontos, hogy a tartalom felhasználója felismerje a legális, illetve a kalóz forrást, és tudatosan hozzon döntést a legális forrás felhasználásról.

Kovács Gábor kutatásvezető elmondta, hogy ezer fős mintában mérték fel a fiatalok internethasználati szokásainak változását, köztük a jogvédett tartalmakhoz való viszonyukat.

Horváth Péter rámutatott arra, hogy az interneten is elterjedt az előfizetéses tartalomszolgáltatás, a férfiak hajlandóbbak a legális tartalom használatáért fizetni, mint a nők.

A HENT közleménye szerint a fiatal felnőttek negyede nem tudja egymástól megkülönböztetni a legális és az illegális oldalakat.

A kutatás kimutatta, hogy a fiatalok több mint négyötöde zenehallgatásra, háromnegyede filmnézésére, kétharmada vásárlásra, 50 százaléka pedig játékra is igénybe veszi az internetet.

Címkék: internet, tudatos

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Életmód

Nobel-békedíj - Machado: a kitüntetés hatalmas elismerés

Hatalmas elismerésnek nevezte az idei Nobel-békedíj kitüntetettje, María Corina Machado venezuelai ellenzéki vezető pénteken, hogy ő veheti át idén a kitüntetést.

2025. Október 10. 07:29, péntek | Életmód

Nobel-díj - Krasznahorkai László: nagyon büszke és boldog vagyok

Nagyon büszke és boldog vagyok, hogy bekerülhettem a sok igazán nagy író és költő sorába - mondta Krasznahorkai László a Nobel-díj honlapjának adott interjúban, miután bejelentették, hogy idén ő kapja az irodalmi Nobel-díjat.

2025. Október 09. 07:44, csütörtök | Életmód

Elhunyt Mezey György, a magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya

Nyolcvannégy éves korában elhunyt Mezey György labdarúgó mesteredző, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya.