Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2019. Január 16. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Tovább nőhet idén a cégalapítások száma

Tovább nőhet idén a cégalapítások száma

A cégbírósági adatok alapján tavaly 27 647 vállalkozás jött létre, de ennél több szűnt meg. Az idén nőhet a cégalapítások száma - derül ki az Opten keddi közleményéből.

A céginformációs szolgáltató elemzése szerint 2018-ban a kereskedelem volt a cégalapítások legnépszerűbb területe, 6243 vállalkozás létesült ilyen tevékenységgel. Az építőiparban 5017 vállalkozást alapítottak, 2972 új cég szakmai, tudományos, műszaki tevékenységgel, 1989 társaság pedig adminisztratív és szolgáltatást támogató tevékenységgel kezdte meg a működését. A feldolgozóiparban 1673 vállalkozás létesült 2018-ban, vendéglátásban és szálláshelykiadásban 1658 új cég érdekelt - írták.

A területi eloszlásban továbbra is a fővárosra jut a legnagyobb arány. A tavalyi cégbírósági bejegyzések szerint Budapest 48,2 százalékos részesedésétől a vidéki nagyvárosok jelentősen lemaradtak: Debrecenben 466, Szegeden 437, Pécsen 325, Nyíregyházán 320, Győrben 311 új vállalkozás jött létre 2018-ban.

Címkék: cég, cégalapítás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.