Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2011. Szeptember 23. 14:13, péntek | Külföld
Forrás: MTI

Történelmi pillanat magyar idő szerint délután fél hatkor

Történelmi pillanat magyar idő szerint délután fél hatkor

Mahmúd Abbász palesztin elnök pénteken magyar idő szerint délután fél hatkor, ENSZ-közgyűlési beszéde előtt átadja New Yorkban Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárnak a palesztin felvételi kérelmet.

Közölte Rijád Manszúr palesztin ENSZ-nagykövet.

Száeb Erekát palesztin főtárgyaló előzőleg megerősítette, hogy Abbász „minden nyomás ellenére” benyújtja a kérelmet. Izrael és Törökország közben elutasította – más-más megfontolásból – Nicolas Sarkozy francia elnöknek a közgyűlésen szerdán tett javaslatát, miszerint a palesztinok ideiglenesen kapjanak „megfigyelő állami státust” az ENSZ-ben, s dolgozzanak ki menetrendet a végleges izraeli–palesztin békemegállapodás egy éven belüli megkötésére. (lm)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld

Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában

Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.

2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld

Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának

Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre

2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld

Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására

Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.