Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2018. Július 27. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: mti archívum

Többfelé 33-34 fok is lehet a hétvégén

Többfelé 33-34 fok is lehet a hétvégén

A hétvégén ismét változékonyabb lesz az időjárás, többfelé várható zápor, zivatar. Emellett viszont marad a fülledt meleg, többfelé 33-34 fokig melegszik a levegő

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

Pénteken a többórás napsütés mellett többfelé alakulhat ki zápor, zivatar, amelyeket néhol felhőszakadás, jégeső kísérhet. A légmozgás néhol megélénkül, zivatar környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-22, a legmagasabb hőmérséklet 27-33 fok között valószínű.

Hőség veszélye miatt Budapestre, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést péntekre. Emellett a fővárosban, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére felhőszakadás veszélye miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.

Szombaton is több órára kisüt a nap, de továbbra is több helyen lehet zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarban viharos széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 17-23 fok lehet. Napközben 27-33 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap a Dunántúlon napos idő várható gomolyfelhőkkel, ott kicsi a csapadék valószínűsége. A változó mennyiségű és vastagságú felhőzet mellett keleten is több órára kisüt a nap, de ott helyenként zápor, zivatar is lehet. A légmozgás élénk, az Alpokalján és a Zempléni-hegység körül erős lesz, zivatarban viharos széllökések is lehetnek. A minimumhőmérséklet 18-23 fok között valószínű. A nappali maximumok 28-34 fok között alakulnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.