Hírek
2017. Szeptember 29. 13:44, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Több mint 100 millió dollárt hamisítottak Miskolcon

Pénzhamisítókat ítélt el a Miskolci Törvényszék pénteken, a két férfi amerikai dollárt és ukrán hrivnyát másolt, az elsőrendű vádlottra 4 év 8 hónap, míg társára 4 év 2 hónap börtönbüntetést szabtak ki nem jogerősen.
A bíróság tájékoztatása szerint az elsőrendű vádlottat 2015-ben ismeretlen személyek azzal bízták meg, hogy 20-as címletű dollár bankjegyeket, valamint 200-as címletű ukrán hrivnyát készítsen, hogy azokat Ukrajnában hozzák forgalomba.
A hamis bankjegyek készítéséhez szükséges eszközöket beszerezték, a grafikai és digitális háttéranyagot elkészítették, próbanyomatokat készítettek. A hamis bankjegyek az azokat nem ismerőknek megtévesztőek lehettek volna a forgalomba kerülésük esetén.
A vádlottak csaknem 127 millió forint étékű dollárt és 36 millió forint értékű hrivnyát hamisítottak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.