Hírek
2024. December 06. 07:27, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Több hullámban érkezik csapadék a hétvégén

Változékonnyá válik az időjárás a hétvégére: pénteken és vasárnap eső, havas eső, a hegyekben havazás is várható, de szombaton átmenetileg felszakadozhat a felhőzet.
A szél sokfelé élénk, olykor erős, viharos lehet, a levegő csúcshőmérséklete pedig többnyire 2-7 Celsius-fok között alakul - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken túlnyomóan borult idő várható, délután a Dunántúlon, este a középső országrészben is átmenetileg csökken a felhőzet. Többfelé várható eső, északon havas eső, főként a magasabban fekvő helyeken havazás. Az északi, északkeleti szél déliesre fordul, és a Fertő térségében, a Kisalföldön megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 1 és 7 fok között valószínű.
Szombatra virradóra, reggel szórványosan valószínű eső, havas eső, néhol ónos szitálás, északkeleten hószállingózás is. Napközben maradnak borult, párás vidékek, de átmenetileg több helyen vékonyodhat, szakadozhat a felhőzet, főleg délnyugaton több-kevesebb napsütés is lehet, majd nyugat felől vastagodni kezd a felhőzet.
Napközben, este inkább csak az északi, északkeleti tájakon fordulhat elő gyenge vegyes halmazállapotú csapadék. Sokfelé megélénkül a délnyugati, később a délkeleti szél. A hajnali mínusz 4, plusz 3 fokról 1 és 10 fok közé emelkedik a hőmérséklet, északkeleten lesz a hidegebb, délnyugaton az enyhébb idő.
Vasárnap nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, délelőtt délnyugaton eshet eső, majd délutántól - északkelet kivételével - egyre többfelé elered az eső, zápor, a Nyugat-Dunántúlon havas eső, a hegyekben havazás is várható. A keleti, északkeleti szelet sokfelé erős, néhol viharos lökések is kísérhetik. A hajnali mínusz 3, plusz 3 fokról általában 2-8, délkeleten 9-11 fok közé emelkedik a hőmérséklet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően
2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ
Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.