Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2019. November 27. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Terrortámadás előkészítésének gyanújával őrizetbe vettek két embert Hollandiában

Terrortámadás előkészítésének gyanújával őrizetbe vettek két embert Hollandiában

Iszlamista terrortámadások előkészítésének gyanújával őrizetbe vettek két embert Hollandiában - közölték kedden a helyi hatóságok.

Ügyészségi tájékoztatás szerint a két személyt azzal gyanúsítják, hogy robbanómellényekkel vagy gépkocsiba rejtett pokolgépekkel akartak lecsapni december végén bizonyos, egyelőre nem ismertetett célpontokra.

A házkutatások során egy tőrt, egy dobófejszét, illetve mobiltelefonokat és számítógépeket foglaltak le, robbanószert azonban nem találtak.

A tervezett merényletekről a holland titkosszolgálat értesítette a rendőrséget.

A két fiatal férfit hétfőn tartóztatták le a Hágához közeli Zoetermeerben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.

2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld

Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt

Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.

2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal

Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.