Hírek
2023. Szeptember 12. 13:46, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Támogatás kérhető a kisállatok ivartalanítására

Háromszáz olyan gazdát támogat az Orpheus Állatvédő Egyesület, aki vállalja kisállata, elsősorban kutyája és macskája ivartalanítását.
Magyarországon sokkal több állatot szaporítanak, mint amennyi felelős gazda van, ez is oka, hogy a kóborrá váló egyedek száma nem csökken, ennek megakadályozására elsősorban az ivartalanítással van a legnagyobb esély - írta keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely 2023 második felében háromszáz állat ivartalanítását támogatja. Az egyesület szerint a lehetőségnek köszönhetően több ezer potenciálisan túlszaporított állattal lesz kevesebb.
Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője a közleményben kiemelte: évek óta hangsúlyozzák a felelős állattartás fontossását, mivel főképp a falvakban, illetve városok külső területein szabadon szaporodhatnak az állatok. Az állatmenhelyek, a gyepmesteri telepek felelőtlen emberek miatt nehezen működnek - írták. 2022-től az állatok szaporítása egyébként is büntethető cselekmény, így mindenkit az állatok ivartalanítására buzdítanak a kóborrá váló egyedek számának csökkentése érdekében.
Az Orpheus Állatvédő Egyesület kínálta lehetőségről az érdeklődők a társaság honlapján, illetve a közösségi oldalán, a https://www.facebook.com/AnimalPolice/-on tudhatnak meg részleteket.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 06:00, szombat | Életmód
Nobel-békedíj - Machado: a kitüntetés hatalmas elismerés
Hatalmas elismerésnek nevezte az idei Nobel-békedíj kitüntetettje, María Corina Machado venezuelai ellenzéki vezető pénteken, hogy ő veheti át idén a kitüntetést.
2025. Október 10. 07:33, péntek | Életmód
Nébih: drónos felderítést is bevetnek a szőlő aranyszínű sárgaság betegség visszaszorítására
2025. Október 10. 07:29, péntek | Életmód
Nobel-díj - Krasznahorkai László: nagyon büszke és boldog vagyok
Nagyon büszke és boldog vagyok, hogy bekerülhettem a sok igazán nagy író és költő sorába - mondta Krasznahorkai László a Nobel-díj honlapjának adott interjúban, miután bejelentették, hogy idén ő kapja az irodalmi Nobel-díjat.
2025. Október 09. 07:44, csütörtök | Életmód
Elhunyt Mezey György, a magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya
Nyolcvannégy éves korában elhunyt Mezey György labdarúgó mesteredző, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya.