Hírek
2017. Október 13. 18:13, péntek |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Szerzetesek és hercegek - kettős könyvbemutató a virágzó középkor jegyében

A Városi Levéltár és Kutatóintézet valamint az Alba Civitas Történeti Alapítvány szervezésében október 20-án, pénteken 17 órai kezdettel kettős könyvbemutató lesz a Hotel Magyar Királyban.
„Az első 300 év Magyarországon és Európában – a domonkos rend a középkorban” című kötetet Molnár Antal, a Magyar Tudományos Akadémia Történettudományi Intézetének tudományos főmunkatársa, a „Hercegek és hercegségek a középkori Magyarországon” című könyvet Kertész Balázs, a Városi Levéltár és Kutatóintézet tudományos munkatársa mutatja be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 01. 08:47, csütörtök | Életmód
Fudzsimoto Szu: A Zene Háza az egyik legfontosabb projektem
Fudzsimoto Szu (Sou Fujimoto) világhírű japán építész az Oszakai Világkiállításon tartott előadást, amelyben kiemelte: a Magyar Zene Háza az egyik legfontosabb projektje.
2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld
Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.
2025. Május 01. 08:39, csütörtök | Külföld
Közúti híd épül az orosz-észak-koreai határon
A Tumannaja folyón átívelő közúti híd építése kezdődött meg szerdán Oroszország és Észak-Korea határán.