Városlista
2026. május 26, kedd - Fülöp

Hírek

2020. Március 11. 09:48, szerda | Bulvár
Forrás: index.hu

Ronaldinho és fivére börtönben marad

Ronaldinho és fivére börtönben marad

Nem hagyhatja el a börtönt a Paraguayban őrizetbe vett Ronaldinho és bátyja, Roberto Assis,

miután a bíró kedden elutasította az aranylabdás brazil futballista és testvére házi őrizetre vonatkozó kérelmét.

Gustavo Amarilla bíró közölte: a fivérek ügyük vizsgálatának lezárultáig, akár hat hónapig is börtönben maradhatnak. Azzal indokolt, hogy ha kiengednék őket, fennállna a veszélye, hogy elhagyják az országot. Ez pedig akadályozhatja az igazság kiderítését, amelyhez jelenlétük feltétlenül szükséges.

Marcelo Pecchi ügyész elárulta, Ronaldinhóék egy 770 ezer dolláros (228 millió forintos) ingatlant ajánlott garanciaként, de szerinte így is nagy volt a veszély, hogy repülővel távoznak Paraguayból.

A 39 éves világbajnok futballistát és testvérét azért állították elő a múlt héten, mert nevükre szóló, paraguayi keltezésű hamis útleveleket találtak náluk.

A brazil hatóságok 2018 végén bevonták Ronaldinho útlevelét, mert nem fizetett be egy 2,5 millió dolláros bírságot. Ezt a brazil média szerint azért szabták ki rá, mert engedély nélkül építkezett egy természetvédelmi területen álló tó partján. Viszont brazil állampolgároknak nem kell útlevél, ha be akarnak lépni Paraguayba.

A futballsztár egy kaszinótulajdonos meghívására érkezett Paraguayba, ahol gyerekeknek szóló jótékonysági programon vett volna részt. (MTI)

index.hu

Címkék: börtön, ronaldinho

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 23. 14:00, szombat | Bulvár

Vonattal, lóháton és gyalogosan is mennek a zarándokok Csíksomlyóra, medvehajtást is tartottak a helyszínen

Vonattal, lóháton és gyalogosan is vonulnak a zarándokok a székelyföldi Csíksomlyóra, a szombaton a Kis- és Nagysomlyó-hegy közötti nyeregben tartandó pünkösdi búcsús szentmisére.

2026. Május 20. 15:00, szerda | Bulvár

A 20. Balatonfüredi Nemzetközi Gitárfesztiválon koncertsorozat és hangszerkiállítás várja az érdeklődőket

Hazai és külföldi előadók koncertjei, a fesztivál múltját bemutató fotó- és hangszerkiállítás, valamint mesterkurzusok várják az érdeklődőket a 20. Balatonfüredi Nemzetközi Gitárfesztiválon június második felében

2026. Május 04. 17:00, hétfő | Bulvár

Manga-napot tart a Néprajzi Múzeum

A Néprajzi Múzeum május 9-én egész napos programsorozattal kapcsolódik a Manga - Hokuszai - Manga kiállításhoz.

2026. Április 30. 15:00, csütörtök | Bulvár

Sziget - Újra lesz mínusz egyedik és nulladik nap

Mások mellett Skrillex, a Bring Me The Horizon, a Florence + The Machine, Zara Larsson és Lewis Capaldi is fellép az idei Sziget fesztiválon.