Hírek
2017. Augusztus 28. 07:37, hétfő |
Helyi
Forrás: hirtv.hu
Repülőgyár épül Pécs szomszédságában
Kétmilliárd forintnyi vissza nem térítendő támogatást ad a kormány a Pécs–Pogányi repülőtéren épülő repülőgépgyárhoz.
A magyar tulajdonú Magnus Aircraft Zrt. beruházása összesen ötmilliárd forintba kerül. Az üzemben műrepülésre alkalmas kompozit anyagokból készült kétüléses repülőgépeket gyártanak majd, illetve olyan gépet is, amely kerozin helyett benzinnel működik, és így alacsonyabb a környezetterhelése.
Az alapkőletételen Pécs fideszes polgármestere hangsúlyozta: a beruházás jó hatással lesz a repülőtérre.
„Ez a repülőtér, noha nagyon jól mutat, jól néz ki, de igazából nem tudott kitörni az elszigeteltségből. Én nagyon bízom benne, hogy a mostani gyárépítés ugyanakkor a pogányi repülőtérnek a jövőjét is nagyon pozitívan fogja meghatározni és befolyásolni” – fogalmazott Páva Zsolt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 12. 13:00, vasárnap | Kék hírek
Egy török férfit vett őrizetbe a rendőrség a péntek esti budapesti halálos baleset miatt
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
2026. Április 12. 08:12, vasárnap | Életmód
Csaknem háromszázezren látták eddig a Magyar menyegzőt
Összesen csaknem háromszázezer nézőt vonzott eddig a Káel Csaba Magyar menyegző című filmje, amelyet Magyarországon több mint kétszázezren, a határon túl pedig kilencvenezren láttak eddig.
