Városlista
2026. május 26, kedd - Fülöp

Hírek

2017. December 11. 09:46, hétfő | Belföld
Forrás: police.hu

Rendőrnek adta ki magát, a motozás után elvett 850 eurót

Rendőrnek adta ki magát, a motozás után elvett 850 eurót

Elfogták azt a férfit Kőbányán, aki 850 eurót vett el egy külföldön élő magyar állampolgártól, úgy, hogy rendőrnek adta ki magát.

Egy férfi december 10-én 4 óra körül Budapest, X. kerületében az Albertirsai úton megtartott rendezvényen egy fiatal után ment a mosdóba, ahol rendőrnek adta ki magát és ruházatát átvizsgálta, majd elvette a pénztárcáját. A férfi intézkedést színlelve 850 eurót vett el a sértettől, majd sietve távozott a helyszínről. Az álrendőr viselkedése gyanússá vált a fiatal részére, ezért a barátjával követték és kérdőre vonták.

A szóváltásra felfigyeltek a biztonsági őrök és a kőbányai rendőrök kiérkezésééig visszatartották a férfit, akinél megtalálták a nevére kiállított nemzetőr igazolványt.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság X. kerületi Rendőrkapitánysága zsarolás bűntettének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette a 32 éves budapesti M. Krisztián és kezdeményezi az előzetes letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld

Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése

A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.

2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld

Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon

Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.

2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld

Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira

Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.