Hírek
2020. December 26. 10:00, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Rablás miatt felelhet a két tinédzser
A pásztói nyomozók befejezték az ügy vizsgálatát.
A Pásztói Rendőrkapitányság rablás bűntett megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást egy 14 éves, továbbá rablás és súlyos testi sértés bűntett kísérlet megalapozott gyanúja miatt egy 15 éves kállói fiú ellen - közölte a rendőrség.
A 14 éves gyanúsított 2020. szeptember 18-án a délutáni órákban a kállói temetőben egy időskorú nőt hátulról meglökött, mialatt társa megragadta annak táskáját és azt kirántotta a kezéből. A sértett a földre esett, amelyet követően a fiatalkorúak a táskával – és az abban lévő mobiltelefonnal, készpénzzel és lakáskulccsal együtt – elszaladtak. Az idős nő a szakértői vélemény alapján könnyű sérülést szenvedett, azonban a súlyosabb sérülés elmaradása kizárólag a véletlennek volt köszönhető.
A nyomozók a letartóztatásban lévő 14 éves és 15 éves fiú ellen folyamatban lévő büntetőeljárásban a szükséges nyomozási cselekményeket elvégezték, és az ügy iratait megküldték az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
