Hírek
2012. December 18. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Problémák a sárga csekk pótlása körül

Szakértők szerint több probléma is felmerülhet a Magyar Posta által a napokban bevezetett fehér csekkel kapcsolatban. A konstrukció a közéletben sárga csekként ismert készpénz-átutalási megbízásokat váltaná ki úgy, hogy az átutalások csak a Posta rendszerén mennek át, és az ügyletben − ellentétben a sárga csekkel − nem vesznek részt bankok – írja a Napi Gazdaság.
A megoldás a Posta szerint jóval olcsóbb, mint a sárga csekk, amelynek 22 százalékos díjemelését a napokban jelentette be a Posta.Egyes vélemények szerint miután a fehér csekk teljesen új konstrukció, ezért erre nem lehet alkalmazni a hagyományos készpénz-átutalási megbízásokra vonatkozó szabályokat. Ennek megfelelően a közszolgáltatók díjképleteiben továbbra is csak a hagyományos sárga csekk díja érvényesülhet, ez pedig azt jelenti, hogy a fehér csekkek költségeit a szolgáltatók nem jeleníthetik meg semmilyen díjukban. Mint ismert, hasonló problémával küszködnek a közszolgáltatók akkor, amikor a sárga csekk költségének harmadába-negyedébe kerülő csoportos beszedést ajánlják az ügyfeleiknek. Ennek költségét ugyanis csak akkor tudják átvállalni a szolgáltatók, ha azt külön kedvezményként nyújtják saját bevételük terhére. Hasonló lehet a helyzet a fehér csekkel is.Hírek szerint a Posta a fehér csekkre való átállást amúgy is megnehezíti a szolgáltató partnereknek, számos esetben ugyanis az átállás feltétele, hogy az adott szolgáltató a küldeményforgalmát a jövőben is a Postánál bonyolítsa le. Jövőre megszűnik a Posta monopolhelyzete,és a liberalizációra a jelek szerint ezzel az árukapcsolással is készül a szervezet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően