Városlista
2026. július 10, péntek - Amália

Hírek

2011. December 21. 15:38, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Pénzt kaphat a Malév

Pénzt kaphat a Malév

A mai Malév közgyűlésen születhet döntés a légitársaság tőkehelyzetének rendezéséről.

Közölte a Magyar Hírlappal a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő, amely novemberben jelentette be, hogy a Malév rövid távú finanszírozási igényének biztosítására 4,2 milliárd forintos tulajdonosi kölcsön folyósítására írt alá szerződést a társasággal. A kölcsönt a légitársaságnak egy összegben kell törlesztenie a hároméves futamidő végén.

A Malév legutóbb augusztusban kapott pénzt: akkor 18,5 milliárd forint tőkeemelésről döntöttek. Ennek részeként a 2010-ben nyújtott 9,98 milliárd forint tulajdonosi kölcsönt alakították tőkévé, és – kormányhatározat alapján – további 8,52 milliárd forint készpénzt is kapott a légitársaság. Ennek a pénznek a forrása a Miniszterelnökség „rendkívüli kormányzati intézkedések” előirányzata volt. Mivel a Malév a tavalyi évet 22,5 milliárd forint negatív saját tőkével zárta, ezért volt szükség az előző tőkeemelésre.

Az utóbbi hónapokban javulnak a légitársaság számai: tavaly szeptemberben 8,1, az idén 9,1, 2010 októberében 7,5, az idén 9,6, míg a tavalyi év novemberében 5,1, ez év novemberében pedig várhatóan 6,9 milliárd forint bevétele volt a Malévnek. Tavaly decemberben ötmilliárd forint volt ez az összeg, az idei év utolsó hónapjára pedig hétmilliárdos bevétellel számol a légitársaság. Az előző év azonos időszakához képest már eddig is mintegy hétmilliárd forinttal nagyobb a légicég árbevétele, és az európai átlagot is meghaladó, 75 százalékos telítettségűek a Malév járatai.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: malév

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni