Hírek
2021. Február 11. 15:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció:
Pénteken érkezik meg a 13. havi nyugdíj első részlete
Pénteken érkezik meg a 13. havi nyugdíj első részlete, amely átlagnyugdíj esetén 37 650 forint többletet jelent - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter csütörtökön Facebook-oldalán.
Novák Katalin emlékeztetett arra, hogy a gazdasági újraindítási akcióterv részeként a kormány fokozatosan visszaépíti a 13. havi nyugdíjat.
Idén plusz egyheti, jövőre kétheti, utána háromheti, majd egy teljes havi nyugdíjat kapnak a nyugdíjasok és a nyugdíjszerű ellátásban részesülők - tette hozzá.
Tudatta, hogy a költségvetésből 90 milliárd forintot fordítanak erre: 77 milliárdot az öregségi nyugdíjban, 13 milliárdot a nyugdíjszerű ellátásban részesülőkre.
A miniszter azt mondta: bízik abban, hogy a 13. havi nyugdíj visszavezetése hozzájárul ahhoz, hogy nagyobb legyen a nyugdíjasok mozgástere.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
