Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

- jelentette be az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) főigazgató-helyettese a Tisza-kormány első ülésének szünetében szerdán Ópusztaszeren.

Gacsályi József azt mondta: vízmegtartási intézkedéseket vezetnek be, ami nem azt jelenti, hogy csak a helyi vízkészleteket próbálják megtartani, hanem az elérhető szabad vízkészleteket is ki szeretnék juttatni az ország területére, hogy minél nagyobb vízkészlet halmozódjon fel a tájban.

A vízgazdálkodásunknak az alapműködése a vízre alapozott tájhasználat bevezetése - tette hozzá.

Címkék: aszály

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni