Hírek
2018. December 21. 18:08, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Öten meghaltak, harmincan megsérültek egy balesetben Szerbiában
Öten meghaltak, harmincan pedig megsérültek pénteken a dél-szerbiai Nis közelében, amikor egy vonat és egy autóbusz ütközött egymással.
A szerbiai közszolgálati televízió (RTS) helyszíni jelentése szerint a főként középiskolásokat szállító autóbusz egy sorompó nélküli vasúti átkelőn haladt át, amikor az éppen akkor odaérkező vonat szinte kettészelte. A helyszínen készült felvételeken látszik, hogy a busz az ütközéskor félbetört, a vonat egy része pedig kisiklott.
A sérülteket a közeli nisi kórházba szállították, ahol két fiatal életéért még küzdenek.
A rendőrség szerint a balesetet az autóbusz sofőrjének figyelmetlensége okozta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:23, szerda | Külföld
Donald Trump: közel került a megállapodás az ukrajnai háborúról
Donald Trump szerint közel került a megállapodás az ukrajnai háborúról - az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt kedden.
2025. November 25. 06:51, kedd | Külföld
Telefonon beszélt egymással Donald Trump és Hszi Csin-ping
Az orosz-ukrán háborúról és kétoldalú kérdésekről is egyeztetett az amerikai és a kínai elnök hétfőn telefonon - ezt Donald Trump jelentette be a megbeszélést követően.
2025. November 24. 07:23, hétfő | Külföld
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
