Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2021. Szeptember 24. 12:56, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Orosz alpinistákat ért szerencsétlenség az Elbruszon, többen meghaltak

Orosz alpinistákat ért szerencsétlenség az Elbruszon, többen meghaltak

Legkevesebb öten életüket vesztették egy, az Elbruszon viharba került 19 fős orosz alpinistacsoportból - közölte pénteken az orosz rendkívüli helyzetek minisztériumának kabard- és balkárföldi kirendeltsége.

A bajba jutott csoport mintegy 5400 méter magasságba jutott fel a hegyen, de a hegyi vezetője cserbenhagyta. A TASZSZ szerint a környéken mínusz 20 fokos a hőmérséklet, és hóvihar van, a széllökések sebessége meghaladja az óránkénti 140 kilométert, a látótávolság pedig alig haladja meg az egy métert.

Az emberek szétszóródtak a hegyen, ezért a mentőalakulatok ötezer méternél kezdték a kutatást. Erőfeszítéseiket nagyban akadályozza az ítéletidő.

A csoportból 14 embert sikerült lehozni az hegyről, közülük 11-en kórházi ápolásra szorulnak. A mentéshez 69 embert és 16 műszaki eszközt vetettek be.

A mentőegységek a hegyen találkoztak a lefelé tartó hegyi vezetővel.

Az Elbrusz nyugati csúcsa 5642 méter magas, ezzel Európa legmagasabb pontja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Külföld

Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább a háborút illetően

Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt pénteken.

2025. Augusztus 22. 07:44, péntek | Külföld

Donyecki tisztségviselő: az orosz hadsereg áttörte Pokrovszk védelmét

Az orosz hadsereg áttörte az ukrán védelmet Pokrovszknál - közölte Igor Kimakovszkij, a \"Donyecki Népköztársaság vezetőjének tanácsadója csütörtökön az Pervij Kanal televíziós csatornán.

2025. Augusztus 21. 08:01, csütörtök | Külföld

Izraeli hadsereg: megkezdődött a Gázaváros elleni hadművelet előkészítő szakasza

Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit - jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.