Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

Orbán Viktor hangsúlyozta: mivel ez olyan hitelkonstrukció, ahol meghatározták a legmagasabb négyzetméterárat, ezért "ez nem a luxuslakásokat, meg a nagy lakásokat fogja megdobni".

A szeptemberben induló Otthon Start program inkább a középosztály számára teremt lehetőséget, meg azoknak, akik még nem léptek be a lakástulajdonosok piacára - tette hozzá.

"Tehát ez egy fölzárkózási program is az én fejemben. Nemzetépítési fölzárkózás és leginkább a fiatalok hazakötődéséhez segítséget nyújtó program" - jelentette ki Orbán Viktor.

Címkék: orbán

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre

A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton