Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2025. Május 04. 08:57, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

NGM: megerősítette Magyarország államadósság-besorolását a Scope Ratings, továbbra is befektetésre ajánlott az ország

NGM: megerősítette Magyarország államadósság-besorolását a Scope Ratings, továbbra is befektetésre ajánlott az ország

A berlini Scope Ratings megerősítette Magyarország \"BBB\" besorolását, továbbá a hitelminősítő megerősítette a korábbi stabil kilátást is.

Ezzel - hasonlóan a többi hitelminősítőhöz - továbbra is befektetésre ajánlott kategóriában tartják nyilván Magyarországot - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szombaton az MTI-vel.

A tárca közleményében azt írták, a Scope Ratings kedvezően értékelte a versenyképességet erősítő beruházásokat és Magyarország ellenállóképességét a negatív külső hatásokkal szemben.

A hitelminősítő úgy látja, erőteljes növekedési dinamika és szilárd középtávú növekedési kilátások jellemzik a magyar gazdaságot - tették hozzá.

A tájékoztatás szerint a hitelminősítő csökkenő költségvetési hiányra és államadósságra számít Magyarországon a következő években.
Mint írták, az államadósság szerkezete egészséges, külső sokkokra kevésbé érzékeny a hazai finanszírozás magas aránya miatt, emellett a nemzetgazdaság külső egyensúlyi helyzete stabil. Előretekintve a jelentős kapacitásbővítő beruházások támogatják a gazdasági kilátásokat.

Az NGM hangsúlyozta, hogy Magyarország finanszírozási helyzete változatlanul stabil és biztonságos, a kormány pedig továbbra is elkötelezett az erős költségvetési kontroll fenntartása mellett, amely hozzájárul a költségvetési hiány és az államadósság csökkentéséhez.

A fiskális szigorral összhangban a kormány olyan költségvetéssel tervez, amelynek elsődleges egyenlege, azaz az államadósság után fizetett kamatok nélkül számított jövő évi költségvetési pozíció egyensúlyi, azaz nullás
- írták.

Megjegyezték, a magyar gazdaság erős alapokon nyugszik, és továbbra is vonzó célpont a nemzetközi befektetők számára.

A belső gazdasági folyamatok pozitív irányba mutatnak, másfél éve folyamatosan emelkednek a reálbérek; idén újabb rekordévet zárhat a magyarországi turizmus; a foglalkoztatottság kiemelkedő, mintegy 4,7 millióan dolgoznak; a regisztrált álláskeresők száma történelmi mélyponton van; az új- és használt autópiac élénkül; a lakáspiaci tranzakciók száma dinamikusan növekszik; a lakossági hitelezés is fellendülőben van - sorolták.

Jelezték, a kormány mindemellett tovább dolgozik az ipar megerősítésén és a magyar kis- és középvállalkozások támogatásán.
Az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv keretében elindított Demján Sándor Program 1400 milliárd forintos forrást biztosít a magyar kis- és középvállalkozások termelékenységének, hatékonyságának és versenyképességének növelésére, emellett a kormány a száz új gyár program százötvenre emeléséről döntött.

Címkék: gazdaság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése

Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre

2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ

Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.