Hírek
2017. Július 06. 08:56, csütörtök |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Nem volt Fejér megyei a bezárt kalandparkok között
Biztonságos a két Fejér megyei kalandpark, még aközött a tizenhárom között sincsen, ahol néhány eszközt betiltottak a hatóságok.
Bátran tervezhetünk a vakáció alatt élménypark-látogatást - legalábbis Fejér megyében - hiszen mind az Alcsútdobozi Kalandpark, mind pedig a Tordasi Élményfalu biztonságos.
„Fejér megyében két kalandpark működik. Ezek nem tartoznak a négy ideiglenesen bezárt kalandpark közé, és nem tartoznak azok közé sem, amelyekben egyes eszközöket betiltott a hatóság.” – kaptunk megnyugtató választ a Fejér Megyei Kormányhivataltól.
Hétfőn a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium tájékoztatott, hogy az elmúlt időszakban 87 kalandparkban 233 kalandpályát ellenőriztek, és 31 helyszínen 80 eszközben találtak hiányosságokat.
Négy kalandparkot zártak be ideiglenesen az ellenőrök, mert annyi hiányosságot találtak. 13 kalandparknál nem a teljes parkot zárták be, hanem egyes eszközöket tiltottak be, ezeken a helyeken továbbra is be lehet lépni, de a betiltott eszközöket nem lehet használni.
A 34 százalékos kifogásolási arány jelentős javulás a tavalyi 54 százalékhoz képest, de ezt is túl magasnak tartják, ezért augusztus végéig folytatják a kalandparkok kiemelt ellenőrzését.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Február 25. 15:00, szerda | Kék hírek
Bilincsben a rablóbanda tagjai
A ceglédi rendőrök elfogták azt a két férfit, akik erőszakkal érvényesítették a pénzügyi érdekeiket.
2026. Február 25. 14:00, szerda | Életmód
Pataky Attila: több mint ötven év munkájának elismerése a Petőfi Zenei Életműdíj
Több mint ötven év munkájának elismerése a Petőfi Zenei Életműdíj - mondta Pataky Attila, aki az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában beszélt a díjról és a díjátadó gálaestről.
