Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2023. Január 10. 12:44, kedd | Helyi
Forrás: index.hu

Nem várt fordulat az élelmiszeráraknál

Nem várt fordulat az élelmiszeráraknál

Az elmúlt hónapban alig akadt olyan élelmiszer, amely ne drágult volna, viszont előfordultak olyanok, melyek ára stagnált, sőt olyan is volt, mely ára lecsökkent.

A legnagyobb drágulást a tejtermékeknél tapasztaltuk: a trappista sajt ára egyetlen hónap alatt 18,7 százalékkal megugrott.

A Napi.hu szerint decemberben nem volt nagyobb az éves szintre számított infláció az élelmiszerek esetében, mint novemberben, a drágulás az előző év azonos időszakához képest mindkét hónapban kerekítve 49 százalék volt. Stagnálás csak kevés termékre volt jellemző, ugyanakkor

Mint arról beszámoltunk, az átlagos drágulást a trappista sajt vezeti, ennek az ára egyetlen hónap alatt 18,7 százalékkal ment fel. Szembetűnővé vált azonban, hogy a december a tejtermékeknél hozott erős inflációt. Az árstopos 2,8-as UHT-tejjel már csak azért sem érdemes komolyan foglalkozni, mert alig lehet fellelni a boltokban. A kormány rendelettel ígéri, hogy ezt megváltoztatja azáltal, hogy a kereskedőket kötelezi, kétszer többet tartsanak az árstop alá eső termékekből.

Az 1,5-ös UHT-tej december végén átlagosan 380 forintba, a 2,8-as ESL tej 433 forintba, az 1,5-ös ESL tej pedig 395 forintba került. Emellett a 20 százalékos zsírtartalmú tejföl 12 százalékkal került többe, de a joghurt, a túró és a 1,5 százalékos tej ára is 10 százalékkal nőtt.

Mindeközben egyes árstopos termékeket egyre nehezebben lehet elérni a boltokban, és nemrég már egy interaktív térképet is létrehoztak azért, hogy le lehessen vadászni ezeket.

index.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 01. 08:47, csütörtök | Életmód

Fudzsimoto Szu: A Zene Háza az egyik legfontosabb projektem

Fudzsimoto Szu (Sou Fujimoto) világhírű japán építész az Oszakai Világkiállításon tartott előadást, amelyben kiemelte: a Magyar Zene Háza az egyik legfontosabb projektje.

2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld

Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen

Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.

2025. Május 01. 08:39, csütörtök | Külföld

Közúti híd épül az orosz-észak-koreai határon

A Tumannaja folyón átívelő közúti híd építése kezdődött meg szerdán Oroszország és Észak-Korea határán.