Hírek

2017. November 22. 08:37, szerda | Sport
Forrás: szekesfehervar.hu

NAGY POFONT KAPOTT A FEHÉRVÁR A KLAGENFURTTÓL

Nem sikerült ötről a hatra lépni, vagyis nem szerezte meg zsinórban hatodik győzelmét a Fehérvár AV19.

Az EBEL-ben a forduló előtt harmadik Klagenfurt kihasználta helyzeteit, emberelőnyeit, és 7-1-re verte a Volánt.

Fehérvár AV19 – Klagenfurt 1-7 (1-1, 0-3, 0-3)

Az első két emberelőnyt kihasználták a csapatok a mérkőzése, előbb a tizedik perc elején Lundmark vette be Carruth kapuját, de négy perccel később egy nagyon szép akció végén Luttinen egyenlített. Az első harmad folytatásában mintha megelégedett volna Volán az egalizálással, és átadta a kezdeményezés lehetőségét a Klagenfurtnak. A második játékrészre azonban már egy sokkal jobb, és harcosabb Fehérvár jött ki, Kóger kaptak is két előnyt, de bár helyzetek voltak, nem sikerült belőni a másodikat. Nem úgy a KAC, amely második emberelőnyét is kihasználta, Geier a 36. perben lőtt gólt, majd kilenc(!) másodperccel később Rheault juttatta a pakkot a nagyot hibázó, de korábban több bravúrt is bemutató Carruth kapujába a korongot. És még a harmad vége előtt a negyedik: Harand passzát Bischofberger váltotta gólra. Az utolsó harmad tulajdonképpen formalitássá vált, Strong azonban három perccel az újrakezdést követően megütötte az ötödik, Carruth helyére pedig jött Rajna. De ő sem úszta meg, Bischofberger avatta fel a magyar hálóőrt, öt perccel a vége előtt pedig Talbot is betalált. A Klagenfurt folytatta jó sorozatát: legutóbbi kilenc meccséből nyolcat megnyert. A Volán pedig öt nyertes mérkőzés után kapott ki ismét. Folytatás pénteken a Medvescak ellen, szintén hazai pályán.

Gólszerzők: Luttinen, illetve Lundmark, Geier, Rheault, Bischofberger (2), Strong, Talbot.