Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2013. Szeptember 27. 12:54, péntek | Sport
Forrás: MTI

Műszívre kapcsolták Adamset

Műszívre kapcsolták Adamset

Túl van a harmadik beavatkozáson Akeem Adams, a Ferencváros szerdán este infarktust kapott trinidadi labdarúgója, akit műszívvel tartanak életben.

Orosz Pál, a Ferencváros Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója a Digi Sport pénteki Reggeli Start című műsorában telefonon jelentkezett be, s azt mondta, mivel a 22 éves játékos szíve nem vette át azokat a funkciókat, amelyeket el kellene látnia, ezért vált szükségessé, hogy a futballistát műszívre kapcsolják, s jelenleg az tartja fenn a keringését. Hozzátette: Adamset mélyaltatásban tartják, s állapota továbbra is súlyos.
Azzal kapcsolatban, hogy a labdarúgónak műszívet kell-e majd beültetni, Orosz nem kívánt állást foglalni, szerinte ezt csak a kezelőorvosai tudják megmondani.
A sportvezető megerősítette azt a sajtóértesülést, miszerint Adams családjában előfordult már korai haláleset.
"Az édesapja negyvenévesen, más jellegű, de szintén kardiovaszkuláris probléma miatt halálozott el" - fogalmazott Orosz, majd hozzáfűzte: amikor a játékos szerződtetésekor a FIFA-protokoll szerinti orvosi vizsgálatnál rákérdeztek arra, hogy volt-e a családjában egészségi probléma, Adams nemmel felelt.
A vezérigazgató hozzátette, Adams személyében olyan játékost ismert meg, aki szinte mindent alárendel a labdarúgásnak, nem hőbörög, és mindig a feladatra koncentrál, ezért a Fradiban focizó fia számára is őt állítaná példaképként.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:44, szerda | Sport

MLSZ - Rossi marad

A sikertelen világbajnoki selejtezősorozat ellenére Marco Rossi marad a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

2025. November 25. 17:29, kedd | Sport

Irány Bahrain

Körkérdés gokartpilótákhoz a 2025-ös RMCGF előtt

2025. November 23. 16:46, vasárnap | Sport

Kronome Ákos: Nehéz és trükkös körülmények a Zemplén Ralin

Villáminterjú Ákossal a túlélő túrának is beillő rali után:

2025. November 23. 09:36, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - Történelmi nyíregyházi siker a Ferencváros ellen

A Nyíregyháza 3-1-re nyert a Groupama Arénában a bajnok Ferencváros ellen a labdarúgó Fizz Liga 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén, s története során először győzte le a fővárosban a zöld-fehéreket.