Hírek
2020. December 27. 16:16, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Munkásszállón gyújtogatott, vádat emelnek
Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés kísérlete miatt vádemelést javasol a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság egy férfi ellen,
aki a gyanú szerint tüzet okozott egy tiszakécskei munkásszállón, hogy megölje az épület tulajdonosát.
A tűz 2019. október 14-én éjjel keletkezett a munkásszállón, az épületben tartózkodó 17 ember még időben kimenekült. A tűzvizsgáló azt állapította meg, hogy gyújtogatás történt - írták vasárnap a rendőrségi honlapon.
A nyomozás során kiderült, hogy az egyik lakó - egy 25 éves férfi - haragudott az épület tulajdonosára, ezért meg akarta ölni. Körömlakklemosó folyadékot vásárolt, amelyet égésgyorsítónak használva tüzet okozott. Az épület folyosóin elhelyezett tűzoltó készülékeket előzőleg elrejtette.
A gyújtogatót néhány órán belül őrizetbe vették. Kihallgatásakor elmondta, az egyik égésgyorsítót a konyhában gyújtotta meg azért, hogy az ott elhelyezett gázpalack felrobbanjon, miközben tudta, hogy az épületben többen tartózkodnak.
A letartóztatásban lévő gyanúsítottat a rendőrök előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember életét veszélyeztetve elkövetett emberölés kísérletével, valamint közveszélyokozással gyanúsítják.
Az iratokat vádemelési javaslattal küldték meg a megyei főügyészségre - olvasható a police.hu-n.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
