Hírek
2012. Március 20. 07:09, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress
Ámokfutó tombol Franciaországban – leállt az elnökválasztási kampány
Három iskolást és egy rabbit is megölt egy ismeretlen támadó a franciaországi Toulouse zsidó iskolájában.
A hatóság szerint nem kizárt, hogy ugyanez a férfi ölt meg egy katonai tiszthelyettest ugyanazon településen, két katonát pedig Montaubanban. A gyilkos robogóval menekült el a helyszínről, nagy erőkkel keresik.
Az egyelőre ismeretlen tettes reggel nyolc óra után érkezett meg a toulouse-i Ozar Hatora iskola elé, és tüzet nyitott buszra váró tanulókra – egy 9 milliméteres és egy 45-ös kaliberű fegyvert használt, a utóbbival már az iskola épületében lövöldözött. A támadás során két kisfiú, egy kislány, és egy, az iskolában tanító rabbi vesztette életét, egy kamasz fiú pedig súlyosan megsebesült. A támadó ezután fekete robogón menekült el a helyszínről-tudatja a BBC.
A merénylet sokkolta Franciaországot: Nicolas Sarkozy államfő és belügyminiszter is a támadás helyszínére utazik, akárcsak Gilles Bernheim francia főrabbi, a tragédia miatt pedig minden párt felfüggesztette az elnökválasztási kampányban való részvételét. Sarkozy szerint a mészárlás és az utóbbi egy hétben elkövetett támadások között nagyon sok a párhuzam – a gyilkos mindhárom esetben azonos kaliberű fegyvereket használt, és mopeddel menekült – s elképzelhető, hogy azonos elkövetőről van szó.
Nicolas Sarkozy hangsúlyozta: a támadás nemcsak a zsidó közösséget érte, hanem az egész nemzetet, az áldozatok pedig „mindannyiunk gyermekei”. Az államfő ezért minden francia iskolát arra kért fel, hogy egy perces néma csenddel emlékezzenek meg az elhunytakról. A hatóságok eközben megerősítették a vallási intézmények és oktatási központok védelmét.
A merényletek során nem csak az elkövetés módjában, de az áldozatok között is lehet összefüggés: montau-i áldozatok sötét bőrűek, észak-afrikai, illetve karibi származásúak voltak – nem kizárt tehát, hogy a támadó rasszista indítékkal öl.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:51, kedd | Külföld
Telefonon beszélt egymással Donald Trump és Hszi Csin-ping
Az orosz-ukrán háborúról és kétoldalú kérdésekről is egyeztetett az amerikai és a kínai elnök hétfőn telefonon - ezt Donald Trump jelentette be a megbeszélést követően.
2025. November 24. 07:23, hétfő | Külföld
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
