Hírek
2025. Június 08. 09:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
A front vasárnap napközben vonul át az ország felett északnyugat-délkelet irányban. A front előtt a délnyugati, mögötte az északnyugati szelet kísérhetik erős, utóbbit időszakos jelleggel akár nagyobb területen is - főként a nyugati országrészben - viharos lökések, óránként 60-80 kilométeres sebességgel.
Az előrejelzés szerint a hőmérséklet jelentős kontrasztot mutat majd: a maximum 22 és 36 Celsius-fok között alakul.
A hőmérséklet a front érkezésével jelentősen visszaesik: a hűvösebb levegő északnyugatot már a reggeli, délelőtti, a főváros és a Balaton térségét a déli, kora délutáni, míg a délkeleti tájakat az esti órákban éri el.
Országos, kiadós eső ugyanakkor nem várható, a front csapadéksávja elsősorban az északnyugati részeken okozhat több helyen csapadékot, de a front mentén, illetve annak előterében zivatarok is kialakulhatnak, ám ezek területi kiterjedését és számosságát tekintve jelentős a bizonytalanság. A keleti határ közelében nem lehet kizárni egy-egy heves zivatar kialakulását sem - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
