Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2017. Szeptember 11. 09:54, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Megöléssel fenyegette az őrt - Fegyházra ítéltek a rabot

Megöléssel fenyegette az őrt - Fegyházra ítéltek a rabot

Két év fegyházbüntetéssel sújtott a bíróság egy elítéltet a közelmúltban a büntetés-végrehajtási őr fenyegetése miatt - tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-t.

A közlemény szerint a többnyire vagyon elleni bűncselekmények miatt már ötször büntetett, két év négy hónap szabadságvesztését töltő elítéltre magánelzárást szabtak ki a Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben, mert tiltott tárgyat, mobiltelefont tartott magánál és bántalmazta a zárkatársát.

A rab a fegyelmi büntetés alatt többször is lealacsonyító, becsmérlő kifejezésekkel illette az őrt, majd megfenyegette, hogy megöli.

A gyorsított eljárásban bíróság elé álló elítéltet becsületsértés és zaklatás vétségében találták bűnösnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld

Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is

Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése

Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően