Hírek
2016. Június 03. 17:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Második világháborús bombát találtak a fővárosban

Elszállítják a helyszínről azt a második világháborús bombát, amelyet pénteken találtak egy építkezésen Budapesten, az Infoparknál - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-t.
Várkonyi Melinda közölte: egy SC típusú, 250 kilós német repesz-rombolóbomba került elő, amelyben benne voltak ugyan a gyújtószerkezetek, de a kondenzátorok lemerültek, így működésképtelen volt, nem kellett hatástalanítani a helyszínen.
Korábban a bomba vizsgálatának idejére lezárták a Magyar Tudósok körútját, a Gábor Dénes utat, a Neumann János utcát, a Magyar Nobel-díjasok útját, a Pázmány Péter sétányt, valamint a Rákóczi híd budai lehajtóját. Ezt a korlátozást hamarosan feloldják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően